Wiele serwisów, gdzie można zarabiać pieniądze ma w swojej ofercie system poleconych, czyli system, gdzie za wynagrodzenie pieniężne promuje się dany serwis.

Polega to na tym, że każda osoba rejestrująca się w serwisie otrzymuje swój specjalny link zwany reflinkiem albo w skrócie ref. Promuje go na swój sposób, ale docelowo chodzi o to, żeby jak najwięcej osób zarejestrowało się do serwisu ze wspomnianego linku, wtedy stają się oni naszymi poleconymi, a my otrzymujemy wynagrodzenie. Może być to określona kwota pieniężna za jednego użytkownika/poleconego lub co ma zazwyczaj miejsce otrzymujemy określony procent od zarobków poleconego. System poleconych jest szczególnie ważny na serwisach bux, gdzie samemu nie da się zarobić. Z jednego serwisu miesięcznie można zarobić zazwyczaj kilka złotych, więc będąc nawet zarejestrowanym w wielu serwisach zarobki nie będą specjalnie duże.

Zarabianie na bux jest mało dochodowe, dlatego tak ważny jest tu system poleconych, który jest jedyną opcją na większe zarabianie. Bux to proste czynności jak klikanie, czytanie, oglądanie, czasami dodatkowe zadania jak polubienie, rejestracja czy instalacja programu. Ogólnie łatwe, ale mało dochodowe czynności. Ciężko tu o zarabianie większych kwot, dlatego trzeba zadbać o jak największą liczbę aktywnych poleconych. Każdy może szukać poleconych na swój sposób liczy się efekt końcowy. Ważna jest nie tylko ilość, ale przede wszystkim jakość, bo poleceni muszą być aktywni i coś zarabiać. Zarabianie na bux jest bardzo proste i nie wymaga żadnych umiejętności, ale jest też mało opłacalne, a jedyną opcją na zarabianie czegoś więcej są poleceni, dlatego jak wspomniałem wcześniej system poleconych jest tu szczególnie znaczący.

Warto dodać, że zarabianie w Internecie to szeroki temat, a bux i system poleconych, to jego niewielka część.